Zdravotní rizika špatného vzduchu.

V dnešní době je čistička vzduchu velmi dobrá investice nejen pro alergiky, ale v podstatě pro všechny. Ze vzduchu odstraňuje alergeny, bakterie, viry, pachy a prach. Používání čističky vzduchu je vhodné nejen v domácnostech, ale i na pracovištích a v dalších veřejných prostorách, jako jsou školy, školky, hotely, restaurace, toalety, kanceláře, čekárny, ordinace, lékárny atd..

Dospělý člověk spotřebuje denně přibližně 20 000 l vzduchu, avšak pouze 2 l tekutin a 1 kg jídla. Přesto nemáme stejné požadavky na kvalitu vzduchu, jaké máme na kvalitu jídla nebo nápojů. Jelikož moderní člověk tráví více než 80% času v uzavřeném prostoru pracoviště či domácnosti, dýchat čistý a zdravý vzduch by mělo být přirozenou potřebou každého z nás. Znečištěný vzduch může nadělat problémy i v tom nejodolnějším organismu. Mezi nejčastější zdravotní potíže zapříčiněné škodlivinami z ovzduší patří problémy s dýcháním, únava, pálení očí, nebo nepříjemné bolesti hlavy. V horším případě může znečištěný vzduch přispět k propuknutí různých alergií nebo astmatu. V interiérech způsobuje omezené proudění vzduchu cleanaer IVněkolikanásobně větší znečištění vzduchu než v exteriéru. Během svého života průměrný člověk stráví 80 – 95% svého času ve vnitřních prostorách budov – 62% doma, 25% v práci, škole, administrativních budovách a přibližně 8% v dopravních prostředcích.

Splňují vnitřní prostory budov zdravotní nezávadnost?

Jsou známé pocity nepohodlí, bolestí hlavy, pálení očí, či problémy s dýchacími cestami, sucho v ústech, pocity chladu nebo přílišného tepla, dokonce kožní projevy. To, že tyto problémy zdaleka nejsou ojedinělé, nebo malicherné, dokazuje ustanovení Světové zdravotnické organizace z roku 1982, která soubor symptomů spojených s delším pobytem v budově označuje jako Syndrom nemocných budov, resp. SBS (Sick Building Syndrom). Pro neustálé působení nepříznivých jevů v uzavřených budovách dochází ke ztrátě koncentrace, klesá pracovní výkonnost, celkově se zhoršuje kvalita života a člověk je tak vystaven neustálému stresu, což může vést k závažnějším zdravotním problémům. A kde se vlastně skrývá chyba budov, které tento syndrom způsobují? Moderní architektura ve snaze snížit náklady na energie začala budovy pevnější izolovat a těsnit, což omezilo dostatečné větrání, dalšími problémy moderních budov jsou zvýšená koncentrace chemických látek z nových materiálů, výpary z používaných lepidel a nátěrů, nevhodný výběr koberců, závěsů atd..

Co udělat pro zdravější prostředí v budovách?

Riziko zdravotních problémů můžeme výrazně zmírnit pravidelným větráním, přívodem slunečního světla a použitím vhodné čističky vzduchu.

KOUPIT ČISTIČKU VZDUCHU AIRNOTE CLEANAER
Otázky a odpovědi

Jaký prostor pročistí čistička vzduchu AirnoteCleanaer?
Čistička vzduchu je účinná do 150m3.

Vytváří čistička ozón?
Čistička na rozdíl od jiných čističek nevytváří žádný ozón.

Může být používaná s otevřenými okny?
Čistička vzduchu pracuje stejně dobře i při otevřených oknech.

Může pomoci odstranit zápach cigaretového kouře?
Ano čistička vzduchu Cleanaer pomáhá snižovat zápach cigaretového kouře.

Kdy funguje Airnote™ Cleanaer nejefektivněji?
Čistička vzduchu by měla být umístěna cca 2m od podlahy a nasměrována do volného prostoru. Čistička vzduchu nemusí být namontována u největšího zdroje znečištění vzduchu.

Z čeho je vyrobena náplň v zásobníku?
Náplň tvoří kapalinový roztok vyrobený z přísad, které se používají v inhalátorech při léčení astmatu. Nezpůsobuje dráždění ani alergie.

Kdo vyrábí čističku vzduchu Airnote™ Cleanaer?
Čistička vzduchu Airnote™ Cleanaer je patentovaná, vyvinutá a vyráběná firmou Atrium Innovation Ltd. se sídlem ve Velké Británii. V říjnu v roce 2009 firmu Atrium Innovation Ltd. získala japonská firma Sumitomo Chemical Company Ltd. Tato firma má více než 100 dceřiných společností a poboček v šesti obchodních odvětvích. Jedním z odvětví je i farmaceutický průmysl. Tato firma byla založena v roce 1913.

Víte že?

  • s alergií se loni léčilo téměř 880.000 Češek a Čechů, z toho polovina pacientů byla mladších 19 let
  • celkem poskytují alergologické ordinace 2,35 milionu ošetření ročně
  • počet alergiků se za posledních 30 let zdvojnásobil
  • vzduch v místnostech je 5x více znečištěný než venkovní vzduch
  • převážně trávíme kolem 85 % času ve vnitřních prostorách
  • tím, že naše domovy a kanceláře jsou energeticky účinnější a lépe izolované, tím se také zvyšuje nutnost pro čištění vzduchu
  • alergie se zatím nedá vyléčit, dají se jen zmírnit její účinky